loader

تاریخچه

تاریخچه

شرکت اعتبارسنجی حافظ سامان ایرانیان به عنوان یکی از شرکت‌های گروه مالی سامان فعالیت خود را در سال 1386 با هدف راه‌اندازی یک مرکز جامع اعتبارسنجی در کشور آغاز نمود و تقریبا کل سهام آن متعلق به بانک سامان است. این شرکت با خرید لیسانس دائمی نرم افزار نظام جامع گزارش ‌دهی اعتباری و اعتبارسنجی (ارائه امتیاز ریسک اعتباری) از شرکت اکسپرین (Experian)، همزمان با انتقال دانش و تکنولوژی با بومی‌سازی آن، از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی و شرکت در همایش‌ها نسبت به فرهنگ‌‌سازی و پایه‌گذاری این مهم در سطح جامعه اقدام نموده‌است. این شرکت تا سال 1390 با موفقیت سامانه‌های مختلف اعتبارسنجی شامل اشخاص حقیقی مصرفی، اشخاص حقیقی حرفه‌ای، اشخاص حقوقی و متقاضیان کارت اعتباری را برای بانک سامان طراحی و راه‌اندازی نمود. در سیستم اعتبارسنجی اشخاص حقوقی علاوه بر اطلاعات سوابق تسهیلات شرکت‌ها، اطلاعات مربوط به کسب و کار آن‌ها، اطلاعات مدیران و ذینفعان و همچنین اطلاعات مالی شامل صورت‌های مالی، ترازنامه، صورت سود و زیان، نسبت‌های مالی و گردش نقدینگی مدنظر قرار گرفته و در محاسبه امتیاز اعتبار شرکت‌ها دخالت داده شده‌اند. در سال 1392 و پس از بازخوردهای به دست آمده از سامانه‌های اعتبارسنجی شرکت در بانک سامان، این شرکت تصمیم گرفت به کسب و کارهایی که محصولات خود را به صورت اعتباری در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند مشاوره علمی ارائه نماید تا با استفاده از محصولات اعتبار سنجی، حجم فروش خود را گسترش داده و به طور هم زمان از بروز مطالبات معوق پیشگیری نمایند.تاریخچه لوگوی شرکت

1395 - تا کنون

1388 - 1395

1386 - 1388

نام شرکت در سال 1393 از "اطلاع رسانی اعتباری و اعتبارسنجی ایرانیان" به "اعتبارسنجی حافظ سامان ایرانیان" تغییر یافت.


ماموریت سازمان

ماموریت سازمان

ماموریت ما مشاوره به کسب‌و کارهای بزرگی است که محصولات و خدمات خود را به صورت اعتباری و با دریافت چک به متقاضیان ارائه می‌دهند. از جمله این کسب و کارها می‌توان به شرکت‌های خودروساز و واردکننده خودرو، شرکت‌های تولید کننده لوازم خانگی، شرکت‌های بیمه، شرکت‌های کارگزاری، شرکت‌های لیزینگ و ... اشاره کرد. لذا برای انجام این ماموریت، با استفاده از تیمی توانمند با دانش کافی و انگیزه بالا و با کمک داده‌های جمع‌آوری شده و از طریق به اشتراک‌گذاری داده‌ها و با بهره‌گیری از تکنولوژی برتر جهانی و بومی سازی آن و ساختن مدل‌هایی بر پایه داده‌کاوی و تحلیل‌های آماری، به افزایش دانش اعتباردهندگان و اعتبارگیرندگان و نظام نظارتی و کنترلی کشور در این حوزه مبادرت نموده و آن‌ها را از مزایای صنعت اعتبارسنجی و محصولات و خدمات مرتبط با آن آگاه می‌سازیم. در این کار با رعایت اصول مشتری مداری و اخلاق حرفه‌ای بر جلب اعتماد و اطمینان استفاده‌کنندگان و همچنین حفظ محرمانگی اطلاعات جهت ارائه خدمات و کسب رضایت مشتریان تلاش می‌نماییم.

چشم انداز سازمان

چشم انداز سازمان

شرکت اعتبارسنجی حافظ سامان ایرانیان قصد دارد به عنوان مرجعی جامع در کشور جمهوری اسلامی ایران در حوزه اعتبار سنجی و مدیریت ریسک اعتباری بتواند خدمات و محصولات خود را به کسب و کارهایی که فروش اعتباری دارند و همچنین بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری و سایر سازمان‌ها و ارگان‌هایی که در بازار مالی فعالیت دارند، ارائه نماید تا بتوانند یک نگاه 360 درجه نسبت به مشتریان حقیقی و حقوقی خود برای تصمیم‌گیری در خصوص فروش اعتباری یا اعطای تسهیلات داشته باشند. .

بازار هدف

بازار هدف

هدف ما در شرکت اعتبارسنجی حافظ سامان ایرانیان، کمک به کسب و کارهایی است که فروش اعتباری دارند، تا با اجتناب از تصمیم‌گیری‌های سنتی که عمدتاً بر پایه پیش‌داوری و قضاوت‌های شخصی انجام می‌شود به سمت استفاده از روش‌های علمی حرکت کنند، که در کشورهای توسعه یافته سابقه‌ای بیش از 60 سال دارد. به این ترتیب، با استفاده از اعتبار سنجی، از ارائه اعتبار به مشتریان بدحساب پرهیز نموده و با ارائه خدمات بهتر به مشتریان خوش‌حساب جامعه مشتریان خود را گسترش دهند.

شرکت اکسپرین

شرکت اکسپرین

همکار بین‌المللی شرکت اعتبارسنجی حافظ سامان ایرانیان، شرکت اکسپرین یکی از شرکت‌های پیشتاز در ارائه خدمات جمع‌آوری و تحلیل داده‌ها و استفاده از اطلاعات در تصمیم‌سازی به منظور کاهش انواع ریسک‌های اعتباری در صنایعی چون بانکداری، بیمه و ... در دنیا می‌باشد. این شرکت در بیش از 65 کشور سابقه ارائه خدمات گزارش‌گیری اعتباری و سایر خدمات مرتبط را دارد، همچنین نظام جامع سنجش اعتبار شرکت اکسپرین، پاسخگوی نیاز بیش از 70 کشور جهان بوده و در بانک‌ها، موسسات مالی اعتباری، لیزینگ‌ها، بنگاه‌های فروش اقساطی، شرکت‌های مخابراتی و ... قابل استفاده می‌باشد. شرکت اکسپرین با بیش از 40 سال سابقه فعالیت، یکی از ارائه‌کنندگان اصلی و معتبر سیستم‌ها، نرم افزارها و خدمات اعتبار سنجی در دنیاست و محصولات آن در بیش از 65 کشور به صورت مستقیم یا به صورت نمایندگی در حال استفاده می‌باشد. عمده فعالیت شرکت اکسپرین در این حوزه، ارائه خدمات یا فروش سیستم‌های جامع اعتبار سنجی و سیستم‌های ارائه‌کننده خدمات مرتبط و جانبی مدیریت ریسک، نظیر سیستم‌های اعتبارسنجی داخلی، مدیریت استراتژیک، جلوگیری یا پیشگیری از تقلب و امثال آن می‌باشد.